Ортопедична стоматологія

МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР — КЛІНІКА ДОКТОРА
ОНУТЧАКА
Гарна посмішка – невіддільна складова іміджу самодостатньої людини, один з показників її освіченості, інтелігентності та здоров'я. Втім, вона можлива лише за умови нормальної роботи зубощелепної системи, яка в силу різних причин може виходити з ладу (зуби можуть руйнуватися через карієс або в результаті механічного впливу на них). Однак, якщо у вас відсутні окремі зуби або цілий зубний ряд, сумувати не варто. Адже сучасна ортопедична стоматологія, використовуючи протези нового покоління, допоможе повністю повернути життєздатність вашій зубощелепній системі.
Але величезна різноманітність протезів, які відрізняються за способом встановлення (знімні й незнімні), матеріалом виготовлення, зовнішнім виглядом та вартістю, часом збивають людей з пантелику. Підібрати оптимальний варіант подібної ортопедичної конструкції, який повністю задовольнить саме ваші потреби, допоможуть висококваліфіковані стоматологи-ортопеди з приватного медичного центру європейського зразка – «Клініки доктора Онутчака», що у Львові. Маючи за плечима багаторічний практичний досвід та володіючи надсучасним обладнанням, вони виконають протезування зубів на найвищому рівні.

Ортопедична стоматологія: функції зубних протезів

У відділення ортопедичної стоматології з метою протезування зубів доцільно звернутися у тому випадку, коли усунути пошкодження за допомогою пломби вже неможливо. У тому числі зубні протези показані тим пацієнтам, які втратили один або кілька зубів. Штучні зуби не лише допоможуть вам відновити повноцінну роботу жувальної системи, але й дадуть відчуття психологічного комфорту під час спілкування з іншими людьми. Отже, зубні протези – це спеціальна стоматологічна конструкція, яка виконує функції зубів, що вийшли з ладу.
Задуматися про візит до відділення сучасної ортопедичної стоматології варто у наступних випадках:
 • помітних дефектів зубного ряду;
 • підвищеної стертості зубів;
 • дефектів щелепи;
 • ослаблених зубів через пародонтит.
Наші досвідчені фахівці проведуть ретельне обстеження вашої зубощелепної системи, після чого допоможуть підібрати оптимальний варіант зубного протеза. У разі необхідності перед встановленням відповідної ортопедичної конструкції вам буде запропоновано усунути всі вогнища запалення та підлікувати хворі зуби.

Ортопедична стоматологія в «Клініці доктора Онутчака»: види протезів

У відділенні ортопедичної стоматології нашого медичного центру вам запропонують наступні види протезів:
 • коронки. Основна задача цієї незнімної ортопедичної конструкції – відновлення зовнішнього вигляду, кольору та функцій зуба. Зубні коронки можуть керамічними (їх обирають через високу міцність й естетичність) або металокерамічними (поєднують у собі гарну сумісність з рідними зубами та естетику). Встановлюються коронки, якщо зуб у пацієнта зруйнований більш ніж на половину;
 • вкладки. Головна особливість подібних зубних протезів полягає в тому, що вони мають максимально природний вигляд. Досягається це завдяки відсутності металевого компонента в їхньому складі;
 • вініри та люмініри – спеціальні тоненькі накладки, що фіксуються на поверхні зубів. Основна їхня функція – приховування видимих недоліків на поверхні емалі. Зазвичай показанням для їхнього встановлення є темні плями на поверхні зуба, тріщини, відколи або будь-які інші пошкодження емалі. У тому числі наші стоматологи-ортопеди рекомендують вдатися до встановлення вінірів або люмінірів тим пацієнтам, у яких в зоні посмішки є великі щілини між зубами, прослідковується кривизна чи жовтий відтінок емалі;
 • протези зубів на імплантантах - встановлення різних ортопедичних конструкцій зі знімною або незнімною фіксацією. Імплантант тут можемо використати як опору. Незнімна коронка встановлюється на титанову конструкцію, коли відсутній 1 зуб. Такі види протезування – частина циклу імплантації зубів;
 • бюгельні протези. Їхня основна відмінність полягає в тому, що вони мають основу, яка імітує ясна. Також в подібній конструкції передбачені спеціальні кріплення, які дозволяють міцно зафіксувати протез. Внаслідок цього жувальне навантаження рівномірно розподіляється на всю щелепу. Сьогодні в нашому відділенні ортопедичної стоматології бюгельні знімні протези обирають через їхню довговічність, простоту догляду та невисоку вартість.
Протезування зубів в сучасному медичному центрі, укомплектованому за останнім словом техніки та націленому на комплексний підхід до кожного пацієнта, – це прекрасна можливість відновлення зубного ряду за адекватні кошти.
При протезуванні на імплантатах потрібно чітко визначитися з подальшою ортопедичною конструкцією, врахувати всі Ваші побажання та повноцінно відновити естетику , анатомію та функціональність зубного ряду. Коронка зуба фіксується на абатмент (з'єднувальна частина між імплантатом та коронкою) за допомогою:
– компомерного цементу, при протезуванні на одиночних обо не великих імплантатах ;
– гвинта або кліпси при протезуванні на значній кількості імплантатів.

Коронка

Зубна коронка – це штучна ортопедична незнімна конструкція, яка фіксується на зуби і повністю відновлює вигляд, колір та функцію зуба. Коронки бувають металевими, керамічними та металокерамічними. Відмінність полягає в естетиці та у властивостях використаних матеріалах.

Металокераміка

Найбільш розповсюдженим видом зубних коронок є металокераміка. Це металева основа , на яку нанесена керамічна маса. Найчастіше використовують кобольто – хромовий, нікелевий або золотий сплав. Металокераміка є доступною, надійною та естетичною ортопедичною конструкцією. За допомогою металокераміки можливо відновити значні дефекти зубних рядів, надати зубам необхідної форми та бажаного кольору.

Без металеві (суцільно керамічні) коронки

Виготовляються на основі оксид цирконія , оксид алюмінію та дисилікат літію. Потім на основу наноситься керамічна маса. Такі коронки є найбільш естетичними, чудово відновлюють природний колір, блиск та прозорість зубів.

Суцільно керамічні коронки

Суцільно керамічні коронки на основі цирконію виготовляються методом комп'ютерного фрезерування (CAD-CAM система), потім на каркас з цирконію наноситься керамічна маса відповідно до кольору, форми, розміру та прозорості Ваших зубів
Коронки на основі дисилікату літію називають- прескераміка, або склокераміка. Виготовляють шляхом пресування склокерамічної заготовки у спеціально виготовлену форму, яка відповідає Вашим власним зубам. При цьому заготовка підбирається у відповідності до кольору та прозорості Ваших зубів.
Без металеві коронки є високо естетичними, найбільш природніми (за рахунок відсутності металевого компоненту).

Вкладки

Коронки на основі дисилікату літію називають- прескераміка, або склокераміка. Виготовляють шляхом пресування склокерамічної заготовки у спеціально виготовлену форму, яка відповідає Вашим власним зубам. При цьому заготовка підбирається у відповідності до кольору та прозорості Ваших зубів.
Без металеві коронки є високо естетичними, найбільш природніми (за рахунок відсутності металевого компоненту).

Вініри та люмініри

Відновлення естетики передніх зубів (лінії посмішки) можна здійснити за допомогою керамічних вінірів – тонких накладок, які міцно фіксуються на передні зуби, для надання високої естетики ( форми, кольору та місцеположення зуба).

Люмінір( голлівудський вінір) – це той самий вінір, але надтонкий, його товщина складає 0.5 -0.7 мм. При цьому по міцності та естетиці, він мало чим поступається звичайному вініру.

Знімні зубні протези

Знімні зубні протези використовуються при повній, або частковій втраті зубів і є найбільш простим і доступним методом відновлення зубного ряду. Знімні протези бувають:

 • - повні знімні – при повній відсутності зубів;
 • - частково знімні – коли відсутня значна частина зубів;
 • - мікропротези (іммедіатпротез) – це умовно тимчасова конструкція, яка використовується при втраті одного, або двох сусідніх зубів.
Сучасні протези виготовляються з надміцного, нетоксичного та гіпоалергенного акрилу.

Бюгельні протези

Дані протези можуть використовуватися майже у всіх випадках, пов'язаних як при повній, так і частковій відсутності зубів. Жувальне навантаження розподіляється рівномірно між ясневою поверхнею щелепи і зубами, що збереглися, на відміну від часткових протезів, де все навантаження припадає на ясна.

При виготовленні таких протезів виконується точний розрахунок і моделювання всіх елементів. Сучасні технології та матеріали дають змогу виготовити бюгельний протез майже не помітним, комфортним, надійним та функціональним.

Залишилися питання?
Якщо у Вас залишилися питання чи Ви хочете отримати консультацію, залиште дані у формі нижче
Оберіть напрямок, який Вас цікавить