Пародонтит як захворювання ясен розвивається в кілька стадій та проявляється наступними симптомами:
- І стадія (гінгівіт): гінгівіт – це перша стадія пародонтиту. Зубний наліт і його побічні токсичні продукти спричиняють подразнення ясен, роблять їх вразливими, запаленими та схильними до кровотеч. Пацієнт, якому діагностовано гінгівіт, час від часу може помічати сліди крові на зубній щітці або при жуванні твердої їжі. Запалення ясен може проявлятися локалізовано. Розрізняють такі види гінгівіту — катаральний, атрофічний, гіпертрофічний, виразковий. При катаральному гінгівіті спостерігається запалення ясен, почервоніння, свербіж. Важча форма — виразковий гінгівіт, який викликає відмирання здорових тканин, найчастіше розвивається у дітей. Гіпертрофічний вид (набряковий або фіброзний) провокує зроговіння тканин ясен, атрофічний — оголення шийки зубів;
- II стадія: симптоми помічає не лише хворий, а й оточуючі — неприємний запах з рота неможливо усунути навіть після чищення зубів. Також спостерігаються зміни й у яснах — вони стають рихлими, менш щільними, а зуби здаються довшими. Такий ефект зумовлений опущенням ясен через запалення. Міжзубні проміжки також стають більшими, а присмак крові відчувається під час кожного прийму їжі;
- III стадія: спостерігається підвищена чутливість зубів до зміни температур або смаків, гостра реакція на кисле, солоне, солодке. Шийки зубів оголюються в міру опущення ясен. Спостерігається не лише кровоточивість ясен, а й виділення гною. Запах з рота стає ще біль неприємним. Запалення ясен та хиткі зуби роблять проблематичним прийом їжі. На цій стадії захворювання ясен може спостерігатися погіршення загального стану — підвищення температури, слабкість.
Ускладнений пародонтит — зуби втрачають підтримку, так як дальше інтенсивно відкладається зубний камінь разом з бактеріями і наслідком цього руйнуються кістка та пародонтальна зв'язка, і за відсутності лікування стануть дуже рухомими, що створює загрозу їхньої втрати. Можливе загальне середнє або значне зменшення кісткової маси.
Досить часто пародонтит з агресивним перебігом та глибоким ураженням навколозубної емалі називають пародонтозом. Але, відповідно до нової класифікації захворювань тканин пародонту та периімплантних тканин, представленої під час конгресу «Європеріо 9» в Амстердамі в 2017 році, такого захворювання як пародонтоз не існує.
Лікування пародонтиту у дорослих полягає у видаленні зубного нальоту шляхом професійної чистки. Її ціна залежить від стану зубів та обсягу робіт. З метою зняття запалення ясен та недопущення розповсюдження інфекції на сусідні тканини призначаються антисептики для місцевого застосування. При важкій стадії захворювання зубів, коли запалення розповсюдилось глибоко на кісткові тканини, проводиться хірургічне втручання. Воно передбачає часткове або повне видалення ясен (гінгівектомію), промивання пародонтальних кишень, видалення каменів, пластику ясен. Ціна лікування залежить від стадії захворювання, його розповсюдження та інших особливостей.
Захворювання може протікати в хронічній та гострій формах. Залежно від розповсюдження патології виділяють такі види пародонтозу — локалізований та генералізований.
- Якщо у вас виникли проблемі зі здоров'ям ясен — почервоніння, набряк, свербіж, кровоточивість тощо, радимо негайно звернутися до лікаря-стоматолога. У клініці доктора Онутчака вас приймуть кваліфіковані лікарі, які нададуть необхідну допомогу. У нас доступні ціни на послуги, повністю укомплектований штат спеціалістів, сучасне обладнання.